+

Özel Yüzme Dersi


Çalışma saatleriniz değişkense grup yüzme eğitimi programlarına dahil olmanız imkansız hale gelir. Böyle durumlarda, size özel yüzme dersi alarak hedefinize ulaşmanız uygun olacaktır.

Grup yüzme eğitiminin kendine münhasır faydalarını göz ardı edemeyiz ancak sınırlı zamanı olanlar, aşırı su korkusu olanlar öncelikle birebir özel yüzme dersi alarak doğru bir başlangıç yapabilirler. Sağlam bir temel elde edildikten sonra imkan ölçüsünde gelecek ile ilgili planlama devreye sokulabilir.

Aşırı su korkusu olan bireyler yüzme eğitimi alırken yakınlarda birilerinin varlığından rahatsız olabilirler. Bu durum konsantrasyonlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Hal böyle olunca birkaç özel yüzme dersi alarak nispeten daha sakin bir ortamda su ile barışmaları mümkün hale gelir. Sadece su korkusu olanlar değil aynı zamanda, toplumun genelinde tanınmakta olan bireyler de mahremiyetlerini muhafaza edebilmek için özel yüzme derslerini tercih ediyorlar. Yakın bir tarihte evlenecek olan çiftlerin balayı programlarının daha verimli geçmesi için ikili olarak özel yüzme dersi aldıklarını görmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki; sadece yüzme öğrenme amacı ile değil aynı zamanda teknik geliştirmek, müsabakalara hazırlanmak için de özel yüzme eğitimi desteği alabilirsiniz.

 

Özel Yüzme Dersi S.S.S.

Bilgi
Marmara Spor Kulübü bünyesinde verilmekte olan özel dersler ile ilgili sıkça sorulan sorulara verilmiş olan yanıtlar aşağıdadır. Cevabını bulamadığınız sorularınız için koordinatörümüz size yardımcı olmaktan keyif duyacaktır.
Dersleri kendi havuzumda alabilir miyim?

Evet arzu ederseniz derslerinizi kendi ayarladığınız mekanda alabilirsiniz. Makul uzaklıktaki mesafeler için ayrıca bir ücret talep edilmez. Konu ile ilgili olarak davet edilen mesafeye göre eğitmeninizin ayrıca bir ücret talep etme hakkı saklı olup, öncesinde yapacağınız görüşme ile mutabakat sağlayabilirsiniz.

Ders verdiğiniz havuzlarınız nerede?
Birebir özel yüzme dersi verdiğimiz anlaşmalı havuzlarımız İstanbul'un Anadolu yakasında Acıbadem, Üsküdar, Ümraniye ilçe sınırları içerisinde. Avrupa yakasında ise Merter lokasyonunda. Bu bölgelere nispeten yakın olan Kadıköy, Ataşehir, Çekmeköy ilçelerinden gelecek olacak talepleri de aynı tesislerimizde karşılayabiliyoruz. İstanbul'un değişik ilçe ve semtlerinde özel yüzme dersi verebileceğimiz yeni havuzlar ile görüşmelerimiz devam etmektedir.


Seanslar kaç dakika sürüyor?
Suda geçen süre 60 dakikadır. Dersin konusu bu süre zarfında yeterli seviyede öğrenilememişse, öğrencinin motivasyonunu artırmak için dersi uzatmak eğitmenin kontrolündedir ve ekstra bir ücret talep edilmez.
Havuz yerine denizde ders alabilir miyim?
Temel derslerinizi mutlaka havuz ortamında almalısınız. Bazı durumlarda paketinizin son dersini denizde tamamlayabilirsiniz. Bu konuda inisiyatif kullanma yetkisi eğitmeninizdedir.
Yüzme öğreneceğimi garanti ediyor musunuz?
Evet yüzme öğreneceğinizi garanti ediyoruz. Ne kadar sürede öğreneceğinizi sizin kişisel yeteneğiniz, su korkunuz, spor geçmişiniz vb. belirler. Süreç konusunda hiçbir eğitim kurumu önceden tahminde bulunamaz. Çünkü yüzme eğitimi kişiye özgüdür. Önemle hatırlatmak isteriz ki; temel yüzme eğitimi süresince dersleri aksatmamanızı tavsiye ediyoruz.
Ortalama kaç derste yüzme öğrenilir?
Beceri gerektiren her spor dalı gibi yüzme sporu da gen transferinin ön plana çıktığı branşlardandır. Yani ebeveyninizden aldığınız genetik beceri ile yakından alakalıdır. Bu nedenle yüzmeyi kaç derste öğreneceğinizi tahmin etmek zordur, ancak tecrübeyle söylenebilir ki; ortalama yetenekteki bir kişinin su duygusunu kazanması, suyun kaldırma kuvvetine inanması, suyla barışması, can güvenliğini sağlayacak kadar kendi kendine yüzebilmesi için 8 seans yeterlidir. Biz buna tay-tay yüzme ismini uygun gördük. Bir bebeğin yürümeyi öğrenmeden önce emeklemesine benzetebilirsiniz. Ancak hedefinizi biraz daha yüksek tutmanız halinde yani yüzme tekniğinizi geliştirmek için ise daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu kabul etmelisiniz. Küçük yaşlarınızda yaptığınız diğer sporlar, beslenme alışkanlığınız, mesleğinizin ne denli hareketli veya stabil olduğu, yüzme eğitmeninizin tecrübesi gibi birçok etken daha etkili yüzüp yüzemeyeceğinizi belirleyen temel faktörlerdendir. Bu sebeple yüzme öğretmeninizi seçerken fiyatına değil tecrübesine ve referanslarına göre karar vermelisiniz.
Eğitmenler Kimler?
Eğitmenleriniz ders verirken suya girer mi?
Evet eğitmeninizin sizinle birlikte her zaman su içinde olacağından emin olabilirsiniz. Zira suya girmeyen yüzme eğitmeninden tam randımanlı eğitim desteği almanız mümkün değildir.
Yüzme eğitmenlerinin mesleki kariyerleri nedir?
Yüzme eğitmenlerimizin tamamı üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksek okullarından mezun olmuş akademisyenlerden ve/veya uzun yıllar yüzücülük yapmış eski sporculardan oluşur. Her bir eğitmeniniz için internette yapacağınız kısa bir arama neticesinde bilgi edinmeniz mümkündür.
Gelmediğim seansların telafisi yapılır mı?
Her bir ders öncesi eğitmeninizle karşılıklı olarak yapacağınız programa uymanız beklenir. Prensip olarak, 24 saat öncesine kadar yapılan bildirimlerde ders ertelenir. Son 24 saat içinde gelen iptal talepleri kabul edilmez, ders yapıldı sayılır!
Satın aldığım paketi ne kadar zamanda bitirmem gerekiyor?
8 dersten oluşan paketinizi 30 gün içinde bitirmeniz gerekiyor. Bu sürenin bitiminden sonra öğrenci kaynaklı mazeretler sebebi ile tamamlanmayan derslerin telafisi yapılmaz.
Ödemeler nasıl yapılır?
EFT yöntemi ile veya nakit ödeme yapabilirsiniz. Ödemeler ders öncesi alınmaktadır. Bu konuda göstereceğiniz anlayışınız için teşekkür ederiz.
Özel ders ücretleri nedir?

-8 Seanstan oluşan birebir özel ders paketi 5000 tl
-8 Seanstan oluşan iki kişilik özel ders paketi, kişi başı 4500 tl
-Paket almadan tek seanslık birebir özel ders ücreti 800 tl

İletişim ve Koordinasyon
ayberk ergeneli
Ayberk Ergeneli

Koordinatör

0535 395 1531